Moderní-Dějiny.cz

HROZBY EXTREMISMU/PŘÍLEŽITOSTI DEMOKRACIE - Výchova k aktivnímu občanství

Publikováno: 9.3.2013, Aktualizováno: 15.3.2013 00:52
Rubrika(y): Aktuality
Autor: (red)

Vážení kolegové, rádi bychom Vás upozornili na projekt občanského sdružení Asi-milovaní s názvem Hrozby extremismu / Příležitosti demokracie – výchova k aktivnímu občanství.

HROZBY EXTREMISMU/PŘÍLEŽITOSTI DEMOKRACIE - Výchova k aktivnímu občanství

V rámci tohoto projektu, který je hrazen z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OPVK) a z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a pro školy je nabízen zcela bezplatně, je možné si objednat pro školu buď jednorázový program v rozsahu 90 minut nebo cyklus 90 minutových programů, či uspořádat projektový den.

Projekt zaměřený na předcházení extrémismu a jeho projevům se dotýká tří průřezových témat RVP: OSOBNOSTNÍ A SOCIÁLNÍ VÝCHOVA, VÝCHOVA DEMOKRATICKÉHO OBČANA a MULTIKULTURNÍ VÝCHOVA. Programy jsou určeny pro základní a střední školy, a jejich témata jsou formulována takto: 1. Jinakost, 2. Svoboda a lidská práva, 3. Demokracie a totalita, 4. Extremismus. 5. Demokracie a diktatura, 6. Média a obraz společnosti, 7. Média a manipulace, 8. Média a extremismus, 9. Stopy totality, 10. Volby.

Pod jednotlivými tématy nabízíme aktivity, diskuse a další interaktivní techniky směřující k výchově k aktivnímu občanství, s tím, že jsou uzpůsobeny věku cílové skupiny.  Cílové skupiny podle věku jsou rozděleny následovně: 6.-7. ročníky ZŠ, 8.-9. ročníky ZŠ, 1.-2. ročníky SŠ, 3.-4. ročníky SŠ.
Projekt probíhá do prosince 2013, a pokud by Vaše škola měla zájem o cyklus, je možné ho realizovat s variabilní periodicitou: kupříkladu jen jeden program za pololetí nebo naopak celý cyklus za kratší dobu – vše záleží na možnostech a zájmu školy. Po dohodě je možné vytvořit také na míru projektový den.

Jelikož jde o interaktivní programy, maximální počet účastníků by neměl překročit 30.

Projektu poskytl záštitu generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

V případě zájmu kontaktujte:
Mgr. Marii Zahradníkovou, tel.: 608 611 787, e-mail: marieza@seznam.cz
Ing. Arch. Danu Gabaľovou, tel.: 773 838 671, e-mail: dana.gabalova@seznam.cz

Další informace o projektu najdete v příloze článku a také na www.moznosti-demokracie.cz

Přílohy

doc
Informace o projektu
Typ souboru: *.doc | Velikost: 5,42 MB | Stáhnout soubor...

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Když je rasismus zákonem

Když je rasismus zákonem

Zadejte žáků elearningovou aktivitu vhodnou zejména pro distanční vzdělávání. V této aktivitě se žáci prostřednictvím filmových svědectví pamětníků seznámí s historií státem organizované rasové perzekuce svých obyvatel. Žákům akti...

_Aktuality

Dvě nové plzeňské procházky v aplikaci IWalk

Aktualizováno: 22.1.2021 21:43 | Rubrika: Aktuality
Dvě nové plzeňské procházky v aplikaci IWalk

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme. Vzpomínky místních i těch, kdo museli uprchnout do ciziny, se tak konečně vracejí zpět...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2021 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT